اتوبوس برقی، در یک قدمی کلانشهر کرج

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار
  4. chevron_right
  5. اتوبوس برقی، در یک قدمی کلانشهر کرج

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تأمین مالی و انعقاد قرارداد اجرای سامانه اتوبوس برقی شارژی در شهر کرج خبر داد.

سیدسجاد انوشه گفت: با پرداخت مبلغی بالغ بر ۲ هزار میلیارد ریال به شهرداری کرج از محل اعتبارات بودجه سال ۱۴۰۱ سازمان شهرداری‌ها و دهیاریها؛ مقدمات اجرای اولین سامانه اتوبوس برقی مدرن شارژی کشور در شهر کرج ایجاد شده است.
وی افزود: پیش‌تر مشخصات فنی و مسائل مالی و بازرگانی این طرح در کمیته‌های مربوطه وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بررسی شده بود و در ادامه با تلاش‌های مستمر همکاران این سازمان و با رویکرد ویژه وزیر کشور و ریاست سازمان شهرداری‌ها به حوزه برقی سازی حمل و نقل عمومی درون شهری کشور، فرایند تأمین مالی با هماهنگی شهرداری کرج نهایی شده تا اینکه امروز قرارداد تأمین ناوگان و زیرساخت شارژ آن با شرکت ایرانخودرو دیزل توسط شهرداری منعقد و ابلاغ شد.
انوشه در ادامه گفت: از این مرحله به بعد مقرر است اتوبوس برقی تولیدی شرکت ایرانخودرو دیزل که طی سال جاری به عنوان اولین نمونه کشور موفق به اخذ استاندارد‌های لازم از سازمان ملی استاندارد ایران گردید، به تعداد ۴۰ دستگاه و تا دی ماه سالجاری به شهرداری کرج تحویل داده شود.
معاون امور شهرداری‌ها در خصوص مختصات این طرح افزود: شهرداری با برنامه ریزی مناسبی، مسیر تردد ناوگان، محل دپو و شارژ را تعیین و مقدمات بهره برداری از این شیوه حمل و نقل عمومی انبوه بر و پاک را مهیا خواهد نمود.
وی در پایان افزود: با توجه به تکالیف وزارت کشور و شهرداری‌ها در حوزه قانون هوای پاک و نیز رویکرد ویژه دولت سیزدهم و مقام عالی وزارت کشور به برقی سازی حمل و نقل عمومی درون شهری، این سازمان مصمم است پس از اجرای این طرح اولیه، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی برقی به ویژه اتوبوس و تاکسی را در دستور کار شهرداری‌های کشور قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

12 − ده =

فهرست