توزیع ۲۱ هزار تن قیر رایگان بین شهرهای مازندران

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار
  4. chevron_right
  5. توزیع ۲۱ هزار تن قیر رایگان بین شهرهای مازندران

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد عسکری صبح شنبه در نشست با خبرنگاران با بیان این که ۳۳۱ نفر اعضای شورای شهرهای استان را تشکیل می‌دهند، افزود: طبق قانون شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر دارای شورای شهر پنج نفره و شهرهای بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر دارای هفت عضو شورا هستند.

وی با بیان این که ۵۴ شهر دارای شورای پنج نفره و پنج شهر شورای هفت نفره دارند، گفت: جمعیت شهرهای استان بالغ یک میلیون و ۹۱۲ هزار نفر است و ۵۸ درصد جمعیت شهری است و طی دو سال پنج شهر به استان اضافه شده است.

عسکری با اظهار این که چتر حمایتی دولت در شهرهای تازه تأسیس و جدید گسترده است، گفت: در سال ۱۴۰۱ حدود ۶۲۵ میلیارد تومان به شهرداری‌ها کمک شده است و در سال قبل تا انتهای دی ماه هزار و هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار تزریق شده است.

وی با اشاره به این که در برخی از شهرها مبلغ واریزی دولت افزایش یافت، گفت: در زمینه قیر در ۱۴۰۱ حدود ۱۳ هزار و ۹۱۵ هزار تن و در سال قبل ۲۱ هزار تن به ارزش ۲۷۰ میلیارد تومان کمک شده است.

مدیرکل دفتر شهری استانداری مازندران با اشاره به وضعیت اعتباری پسماند استان گفت: کارخانه زباله سوز ساری پیشرفت فیزیکی آن قبل از ۱۴۰۰ حدود ۴۳ درصد بود اما اکنون ابنیه آن بیش از ۹۵ درصد و تجهیزات ۸۳ درصد پیشرفت داشته است.

عسگری با اظهار این که ۵۵۰ میلیارد تومان به مدیریت پسماند استان کمک شده است، گفت: ۸۰ درصد زباله استان تا پایان سال آینده ساماندهی می‌شود ودر حالت عادی سه هزار تن اما در تعطیلات و نوروز و تابستان میزان تولید زباله به شش تا ۹ هزار تن افزایش می‌یابد.

وی تبدیل وضعیت نیروها را از جمله اقدامات بیان کرد و گفت: ۱۴ هزار نیرو در شهرداری‌ها وجود دارند که تاکنون دو هزار و ۵۰۰ نفر مشمول قانون تبدیل وضعیت ایثارگری شدند و تا پایان سال نیز ۵۰۰ نفر دیگر تبدیل وضعیت می‌شوند.

وی گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان میزان بودجه شهرداری‌ها است و ۸ هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی شهری هزینه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

13 + 14 =

فهرست